Mersin Üniversitesi 18. Kültür ve Spor Şenliği

26-04-2012 0:39
Mersin Üniversitesi'nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kültür ve Spor Şenliği'nin 18'incisi 30 Nisan-4 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacak.

Şenlikle ilgili bilgi veren Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nın organize ettiği şenliğin 30 Nisan Pazartesi günü saat 15.00'de Üniversite kampüsü girişindeki kortej yürüyüşü ile başlayacağını söyledi.

Ardından Cumhuriyet Alanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulacağını ve sonra Amfi Tiyatro'da açılış konuşmaları ve dans gösterileri yapılacağını anlatan Özdemir, şenlik kapsamında ayrıca öğrenci topluluklarının etkin olarak yer aldığı konferanslar, paneller, seminerler, konserler, sergiler, söyleşiler, tiyatro gösterileri, film ve belgesel gösterimleri ile dans ve animasyon gösterilerinin düzenleneceğini kaydetti.

Şenlik kapsamında Çiftlikköy Merkez Kampüsü Şenlik Alanı'nda sanatçı Emre Aydın'ın 30 Nisan'da bir konser verecek. 2 Mayıs'ta Hayrettin "Stand-Up Show" yapacak ve sanatçı Özer Atik bir konser verecek. 3 Mayıs'ta ise Mersin Devlet Klasik Türk Müziği sanatçısı Hilal Yüzer ve sanatçı Doğa Yavuz Uydacı konser verecek. 4 Mayıs günü ise Haluk Levent sahne alacak.Hızlı Erişim