Greenpeace Üyelerine 12 Gözaltı

26-04-2012 0:35
Greenpeace üyeleri Mersin'de Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımını protesto etmek amacıyla eylem yaptı. Santrali yapacak olan Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş. ve Meksika ve Norveç Büyükelçiliği'nin de bulunduğu bina önüne gelen Greenpeace üyeleri 'Akkuyu Çernobil Olmasın' yazılı küçük pankartlar açtı.

Greenpeace üyelerinden bazıları binanın çatısına çıkarak halatlarla kendilerini aşağı sarkıttı. Greenpeace üyeleri 'Akkuyu Çernobil Olmasın' yazılı büyük pankartı açmak istediği sırada pankartın halatı kopunca başarılı olamadı. Bu arada olay yerine gelen polis ekipleri bina önündeki Greenpeace üyesi olan 8 kişiyi gözaltına alırken binanın çatısından kendilerini halatlarla sarkıtan Greenpeace üyesi diğer 4 kişiye müdahale etmekte zorlandı. Daha sonra aşağı inen Greenpeace üyeleri gözaltına alındı.

Bu arada polis ekipleri ile Greenpeace üyeleri arasında gözaltı işlemleri sırasında ilginç diyaloglar yaşandı. Polis ekipleri, Greenpeace üyelerine 'Lütfen bizimle gelin. Gözaltı yapacağız" dediler. Gözaltına alınan Greenpeace üyeleri 12 kişi hiçbir zorluk çıkarmak polis araçlarına binerek Kavaklıdere Polis Merkezi'ne götürüldü.

Hızlı Erişim